O China Trip

Jeśli jesteś twórcą hardware’u, absolutnie musisz rozważyć wyjazd do Shenzhen, w którym produkowane jest ponad 90% światowej elektroniki użytkowej. Zintegrowany łańcuch produkcji południowych Chin pozwala na wydajną produkcję tanich produktów hardware wysokiej jakości. Ten wyjazd pozwoli Ci na poznanie od wewnątrz produkcji masowej, jak i najlepszych praktyk dotyczących kontraktów z producentami.

„Dolina Krzemowa Hardware’u” - Magazyn Wired

„Światowa Stolica Gadżetów” - TechRadar

Ten wyjazd jest doskonały dla założycieli firm produkujących hardware w momencie ukończenia prototypu i rozpoczęcia produkcji masowej w Chinach.

Naszymi partnerami są również programy akceleracyjne i społeczności, które poszukują rozwiązań aby popchnąć swoje startupy hardware’owe na następny poziom.

Nie możemy się doczekać, aby ugościć Cię w Chinach już niebawem!


Program China Trip zawiera:

IMG_0495.jpg
static1.squarespace.jpg
IMG_0591.jpg
IMG_0138.jpg

Manufacturing 101

Rozpoczęcie „Manufacturing 101” odbywa się w głównej siedzibie Brinc w Hongkongu, wraz z przeglądem naszych programów, oraz przedstawieniem naszych założycieli, po którym nastąpi 1:1 dotyczące produkcji oraz roli kontraktorów produkcyjnych.

Fabryki o Niskim Wolumenie

Założyciele startupów hardware’owych uznają naszych 3-poziomowych kontraktorów produkcyjnych wyjątkowo „przyjaznym startupom” dzięki ich elastyczności w zakresie wymagań MOQ i żywemu zainteresowaniu produktami IoT!

Fabryki o Wysokim Wolumenie

Dajemy startupom możliwość posmakowania tego, co Chiny naprawdę są w stanie zrealizować w perspektywie produkcji. Wraz z rosnącą skalą twojego biznesu, Chiny mogą zapewnić Ci wręcz nieograniczone ilości zamówionych produktów.

Najlepsze Imprezy Targowe

Regularnie planujemy wyjazdy na największe imprezy targowe dotyczące elektroniki użytkowej, zwłaszcza Global Sources i HKTDC. To świetna okazja, aby dać startupom możliwość sprzyjających relacji z kupującymi z całego świata.

static1.squarespace-1.jpg
1DX_4564.jpg
IMG_0198.jpg
IMG_0508.jpg

Biznes w Chinach

Poza produkcją poznasz podstawy chińskiej etykiety dotyczące m.in odpowiedniego zachowania podczas kolacji biznesowych z managerami fabryk. Te relacje bardzo często mają znaczący wpływ na stan negocjacji kontraktu.

Dzielenie Się Wiedzą

Robimy to, co jest dziś znane pod hasłem “bus therapy”, czyli wrzucamy grupę na głęboką wodę przy pracy nad produktem jednego z uczestników, a następnie zajmuje się rozwiązywaniem jego potencjalnych problemów.

Potężny Rynek Elektroniki

Grupa odwiedzi rynek elektroniki Huaqiangbei, gdzie będzie miała możliwość znaleźć komponenty i kupić za niską cenę gotowe produkty. To właśnie o tym rynku słyszałeś we wszystkich wiadomościach!

Eventy Networkingowe

Będziesz mieć możliwość zmieszać się z zespołem Brinc i przedstawicielami ekosystemu startupowego Hongkongu. Dowiedz się z pierwszej ręki, dlaczego Hongkong jest najbardziej pożądaną lokalizacją dla przedsiębiorców tworzących hardware i zdobądź kontakty, które zaprocentują w przyszłości!

Zdjęcia z China Trip

China Trip FAQs

Jak muszę przygotować się do tego wyjazdu?

Wyślemy Ci listę rzeczy, które musisz zaplanować aby przygotować się do wyjazdu. Pamiętaj, że zachęcamy uczestników do sprawdzenia lotów bezpośrednio po podjęciu decyzji, że mogą wziąć udział. Jeśli kupisz bilety odpowiednio wcześniej, loty do Chin potrafią być bardzo tanie. Upewnij się najpierw, a następnie potwierdź z nami swój status aplikacji.


Czego możesz się spodziewać?

Od doświadczenia gwaru i zgiełku Hongkongu, poprzez rynek elektroniki w SZ, networking z twórcami IoT - przygotuj się na pełne, imersyjne doświadczenie. I oczywiście nie mówiąc o zmęczeniu - tempo życia w Azji jest znacznie wyższe. Przygotuj się!


Co zapewnia Brinc?

Wszystko, o co prosimy Ciebie to przylecieć i znaleźć odpowiednie lokum. My zajmiemy się resztą (włącznie z przedstawieniem Ci propozycji noclegu oraz rabatów tam, gdzie to tylko możliwe). Cała reszta wycieczki jest przez nas zapewniona (przejazdy, posiłki, eventy networkingowe, zaproszenia aby uzyskać wizy, karty SIM, itd.)


W jakiej fazie powinienem być?

Jeśli chcesz zbudować startup hardware’owy, zachęcamy Cię do przyjazdu do Chin wcześniej, niż później! Przez duże zainteresowanie wyjazdem, poszukujemy founderów, którzy są na etapie chociaż pierwszej wersji prototypu i mają zaangażowany zespół pracujący nad ciągłym rozwojem projektu.


Co warto zabrać ze sobą?

Pomysły, prototypy oraz mnóstwo pytań!

A teraz bardziej na poważnie - sprawdź prognozę pogody. Podczas jesieni potrafi być tu bardzo gorąco, ale również może szybko się ochłodzić (poza tym każdy używa tu klimatyzacji, więc warto mieć coś lekkiego, choć cieplejszego do noszenia wewnątrz). Jeśli twoja odporność na oparzenia słoneczne jest niska, zachęcamy do dobrania odpowiedniego letniego kapelusza.

Zabierz wygodne ubrania. Nie ma powodu, aby się stroić - wszyscy tutaj jesteśmy startupami. Do wizyt w fabrykach załóż coś, co chroni całą stopę (nie klapki).

Jeśli chcesz rozmienić gotówkę przed przyjazdem, nie jest to złym pomysłem, aby mieć przy sobie dolary hongkońskie lub chińskie yuany. Możesz dostać je tutaj korzystając z wymiany walut, ale nie zakładaj, że Twój lokalny bank lub bankomat ma tutaj oddział. W niektórych przypadkach okazuje się, że owszem, jednak przezorny zawsze ubezpieczony. Korzystanie z kart kredytowych nie jest wszędzie powszechne (dodatkowo prawdopodobnie wolisz uniknąć ogromnych opłat za międzynarodowe karty kredytowe, jeśli Twój bank ich nie pokrywa).

W przypadku jakichkolwiek innych pytań, pisz śmiało do nas! Chcemy, aby ta podróż dała Ci tyle radości i satysfakcji ile to możliwe.

Partnerzy China Trip